logo

Řešení

Řešení



Připojení kamer - ethernetový kabel nebo bezdrát

Nemáte vybudovanou počítačovou síť? Potřebujete poradit s výběrem komponent?

Pak jste tu správně - AirLive je světový výrobce síťového a bezpečnostního vybavení.

Pro vytvoření domácí drátové sítě AirLive dodává několik produktů. Na začátku je dobré si vybrat, čím vším má být Vaše domácí síť vybavena (bezdrátový přenos, podpora ADSL, PoE, …). V dnešní době je internet standardem všude a při vytváření jakékoliv nové sítě, je dobré s ním měli počítat.

Připojení internetu:

Pro připojení více počítačů k internetu je potřeba mít zařízení, které se bude starat o připojené počítače a přenášená data. Nejčastěji se doma připojuje internet z kabelové televize, ADSL nebo WiFi (bezdrátově). Zařízení, které se o data a počítače stará, se jmenuje router. Takových routerů je spousta a jejich cena je rozdílná podle vybavení. Pojďme si jich pár představit.

Airlive Broadband Firewall Router IP-1000R AirLive IP-1000R
by se klidně mohl jmenovat pan Bomba. Za něco málo víc než 600 korun dostanete kvalitní zařízení vybavené 4 porty pro připojení počítačů drátem. Do tohoto zařízení jsme implementovali spoustu bezpečnostních funkcí, jako jsou SPI, DoS Attack Prevention, VPN packet filter a Threshold monitor atd.

Airlive Turbo-G bezdrátový Router WT-2000RAirLive WT-2000R.
je pokračováním AirLive IP-1000R. Navíc se může chlubit i bezdrátovým připojením WiFi, díky kterému se můžete připojit třeba z Vašeho notebooku bez drátů. Navíc jsme přidali Firewall pro dokonalou ochranu Vaší domácí sítě. Bezdrátové připojení je standard 11G – 54Mbps.

Airlive bezdrátový b/g/n 150Mbps Broadband Router WN-200RAirLive WN-200R
je bezdrátový router vybavený Simple-N technologií a je plně kompatibilní s 802.11 b/g/n. S přenosovými rychlostmi 150Mbps při spojení s 802.11n zařízením, AirLive WN-200R je ideální volbou pro domácnosti. Kromě rychlého bezdrátového připojení umožňuje připojit až 4 drátová zařízení.

Airlive bezdrátový 11N Broadband Router WN-300RAirLive WN-300R
je náš poslední model bezdrátového routeru pro domácnosti. Je vybaven 4 LAN porty pro připojení různých zařízení pomocí ethernet kabelu a bezdrátovým připojením standardu 11N. Tento router přináší maximální bezdrátovou rychlost 300Mbps a to je u bezdrátového připojení pekelná rychlost.

Klasická drátová síť:

Když potřebujeme připojit více zařízení ethernet kabelem, musíme použít switch. Switch je zařízení, které Vám umožní propojit počítače do sítě. Jeden z kabelů pak připojíme k routeru a celá domácí síť je připojena k internetu.

Airlive mini 8-port 10/100Mbps FSH8PS v2AirLive FSH8PSv2
je základní jednoduchý switch, který Vám umožní propojit až 8 zařízení (počítače notebooky, kamery, …) rychlostí 100Mbps. Nejvíce se mu líbí v domácnostech nebo malých kancelářích.

Airlive 8-port Gigabit Ethernet Switch Live-800G v3AirLive Live-800Gv3
je gigabitový switch pro domácnosti a kanceláře vybaven 8 porty pro připojení počítačů nebo jiných zařízení. Díky extrémní rychlosti 1000 Mbps je ideální investicí do budoucna. Kopírování CD z jednoho počítače na druhý je za 1 minutu hotové.