logo

Novinky

NovinkyQnap integrace

3.2.2017 - Ing. Zdeněk Křižan

Qnap dokončil integraci fish-eye kamer FE-501DM a FE-200CU/DM/VD v zařízeních NAS a NVR. Více informací Qnap NAS a Qnap NVR.

Luxriot VMS software podporuje VD-2028 a SD-3030

23.1.2017 - Ing. Zdeněk Křižan

Byla vydána nová verze (1.3.0) programu Luxriot VMS. V ní jsou již integrovány také kamery Airlive VD-2028 a SD-3030. Více informací zde. Volná verze programu pro běžný záznam a přehrávání až 9 kamer ke stažení zde. Ostatní kamery Airlive jako například MD-3025, Smartcube a Fisheye fungují v tomto programu také, ale je nutno je přidat přes Onvif. Pak bude fungovat běžný záznam a jejich přehrávaní. V budoucích verzích budou integrovány i kamery BU-2015 a MD-3025(IVS). Podporované kamery budou přidány do seznamu na stránce Luxriot Support.

Synology integrovalo VD-2028

19.1.2017 - Ing. Zdeněk Křižan

Synology dokončilo integraci kamery Airlive VD-2028 do svých NAS zařízení. Počínaje dnešním dnem, pokud provedete aktualizaci zařízení na “Device Pack 5.1.0-2107”, budete moci mezi kamerami vybrat také VD-2028. Seznam kompatibilních kamer

Luxriot integroval VD-2028 a SD3030

1.12.2016 - Ing. Zdeněk Křižan

Airlive kamery VD-2028 a SD3030 byly integrovány do VMS softwaru společnosti Luxriot. Více informací naleznete zde.

Airlive integroval Asustor

30.11.2016 - Ing. Zdeněk Křižan

Asustor, výrobce NAS zařízení nejen pro ukládání záznamů z kamer, nově integroval do seznamu podporovaných kamer produkty Airlive. Jejich přehled naleznete zde.

AirLive školení 2016

2.5.2016 - Ing. Zdeněk Křižan

Dne 2. 5. 2016 se konalo společné školení Airlive a Synology. Všem příchozím děkujeme za účast a těšíme se na další setkání. Prezentace Dr. Alberta Yeha ke stažení zde.

AirLive chytrá kamera BU-3028 a 3028IVS překvapí svými funkcemi a hlavně objektivem se zoomem

11.9.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

BU-3028/BU-3028IVS
3Megapixelové IP kamery s inteligentním ostřením obrazu

airlive_obr1 airlive_obr2


airlive_obr3


Taipei, Taiwan: Airlive představuje novou rodinu 3Mpix IP kamer BU-3028/BU-3028IVS s inteligentním ostřením obrazu pomocí motorizovaného objektivu s 3,5x zoomem, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a také mění úhly pohledu.AirLive BU-3028/BU-3028IVS je určena jak k vnitřnímu, tak hlavně venkovnímu použití, protože je odolná proti počasí díky svému krytu IP66 a odolná proti vandalům, což dokazuje splněním standardu IK10. Tato kamera disponuje vestavěným stabilizátorem videa, takže redukuje vibrace způsobené například větrem. Kromě toho je vhodná pro použití ve dne i v noci díky inteligentnímu přísvitu IR LED s dosvitem až 25m a ICR.
airlive_obr5
Nová funkce Inteligentní zaostření

Tato kamera je vybavena inovativní funkcí - Inteligentní zaostření. Tato funkce umožňuje kameře Airlive BU-3028/BU-3028IVS okamžitě upravit zaostření po každé změně ohniskové vzdálenosti. Inteligentní zaostření pracuje s motorickým zoomem, pomocí kterého může uživatel změnit ohniskovou vzdálenost od 3 do 10,5 mm. Tato funkce zjednodušuje instalaci a další nastavení kamery bez nutnosti voláni kvalifikovaného technika a odmontování kamery z místa instalace. To je užitečné zejména v situacích, kdy je kamera namontovaná na těžko přístupném místě nebo když je instalace mnoha kamer, které je třeba konfigurovat.  Dodávaný software umožňuje provádět vzdálenou správu kamery nebo re-konfiguraci již namontovaných zařízení.

airlive_obr8
Vysoká kvalita obrazu
AirLive BU-3028/BU-3028IVS nabízí rozlišení 3-Magapixely při rychlostí 25 snímků za sekundu a 1080p při 30 snímcích za sekundu. V kombinaci s inteligentní IR LED nabízí výjimečnou kvalitu obrazu, a to jak ve dne, tak i v noci. Inteligentní IR automaticky nastaví intenzitu osvětlení a tím zajistí, že kamera pořídí kvalitní video i ve tmě. Funkce digitální stabilizace videa dodatečně sníží rozmazání nahraného videa způsobené chvěním kamery. Další technologie Clear Motion minimalizuje rozmazání způsobené pohybem objektů.
Nahrávání na MicroSD kartu
Díky vestavěnému MicroSD slotu na paměťovou kartu může tato kamera nahrávat video i místně bez PC nebo nahrávacího zařízení NVR. Tato kamera podporuje MicroSDXC s kapacitou až 64GB pro delší záznam videa. Klient tak může snadno ušetřit náklady na dohledový systém.
Obousměrný přenos audia a DIDO konektory
Díky funkci obousměrného přenosu audia nabízí Airlive BU-3028 možnost sledovanou oblast slyšet a reagovat vzdáleně. Pomocí standardního prohlížeče Microsoft IE nebo Airlive CamPro mobilní aplikace, když máte instalovány mikrofony a reproduktory v počítači, mobilu a u kamery. Kromě toho, AirLive BU- 3028 podporuje digitální vstup / digitální výstup pro externí připojení různých příslušenství kamerového systému.
 
Inteligentní analýza videa u modelu BU-3028IVS
Model AirLive BU-3028IVS navíc obsahuje funkce inteligentní analýzy videa, které si představíme.
Rozeznání tváří
AirLive kamery s funkcí rozeznání tváří mohou poznat danou osobu a vpustit do objektu pouze osoby z dané databáze. Kamera umí za pár vteřin rozeznat obličej a navíc klidně otevřít autorizovaným osobám dveře atd.
airlive_obr9
e-Fence (ohrada)
e-Fence je neviditelnou ohradou (oplocením).  Je to velmi jednoduché a pohodlné řešení zabezpečení pozemku. Pokud někdo vkročí na pozemek, kamera pošle alarm nebo email okamžitě.
airlive_obr10
i-Motion
iMotion (iPohyb) funkce nabízí možnost 4 hlídaných zón, kde můžete hlídat objekty (např. obrazy). Je to vice přesné než normální detekce pohybu. Tato funkce iMotion může hlídat jak objekty, tak osoby nebo auta.
airlive_obr11
 Počítání objektů
Jednou z užitečných funkcní IVS je také počítání objektů jako jsou auta, kolemjdoucí lidé nebo jakékoli jiné objekty.  Nadefinujete si počet objektů a kamera vám zašle různá upozornění dle vašich potřeb.  Také jsou tato data uložena pro další potřebu analýzy.
airlive_obr12
Trip Zone
Je to podobná funkce jako e-Fence, ale je pokročilejší a můžete si nastavit, co může objekt v daném prostoru dělat. V případě překročení nastavené TripZone detekuje jaký alarm vyhlásí, můžete si tuto zónu přesně nastavit jak objektem, tak časem atd.
airlive_obr13
Počítání objektů
Počítání objektů dovoluje například majitelům obchodů počítat kolik osob vejde do obchodu. Je možnost si vybrat jak jeden směr nebo oba na počítání. Číslo může  být zobrazeno na monitoru a uloženo do database. Kamera pak pošle statistiku na FTP, Samba server nebo je možno je uložit na Micro SD kartu manuálně I automaticky. Tato funkce je take vhodná ke sledování dopravy atd.

airlive_obr14

Airlive představuje bezdrátové řešení na dlouhé vzdálenosti

15.8.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive přichází na bezdrátový trh s vyspělými řešeními

4.8.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Airlive prichází s několika velmi zajímavými novinkami pro bezdrátové sítě, první z nich AirMax 4GW s technologií 4G / LTE a WiFi je venkovní zařízení, pro digitální domácnost nebo kancelář přináší Airlive AC-1200R a AC.TOP s rychlostí až 1200Mbps a technologíí 11ac.

S novinkou AirMax 4GW, AirLive znovu potvrzuje svou dlouhou historii v bezdrátových sítích pro venkovní využití a poskytnutí rychlejší a spolehlivější sítě i ve vzdálených místech s možností monitorování IP kamerami. AirLive AirMax 4GW je CPE brána pro video dohled a venkovní bezdrátového připojení. Tato brána je určena pro 4G / LTE, nabízí větší rychlost a schopnost sdílet přístup do jiných sítí, mobilitu a bezpečnost a je vybavena několika funkcemi pro management sítě. Brána AirMax4GW je určena pro instalaci v hůře dostupných místech například chatových oblastech, horách, rekreačních oblastech, které může jak vybavit internetem, tak dohledovým systémem. Obsahuje spoustu užitečných funkcí a hlavně není potřeba spousta kabeláže, takže ušetříte čas i peníze.

Interiérovými novinkami AirLive jsou AC.TOP a AC-1200R.. Jsou postaveny na na wifi technologii nové 11ac. AirLive AC-1200R a AC.TOP můžou jít až do rychlosti přenosu dat 867Mbps , což je téměř třikrát rychleji než 11n. Uživatel má k dispozici gigabitové porty a vysokorychlostní bezdrátové připojení svých zařízení v domácnosti nebo firmě jako jsou notebooky, smartphony, tablety, atd. AP router AirLive AC-1200R je v souladu se stávajícím 802.11 a / b / g / n standardy a je dokonce připraven pro nové bezdrátové aplikace, které vyžadují vyšší přenosové rychlosti a šířku pásma. To zahrnuje dva bezdrátové vysílače pracující při 5 GHz a 2,4 GHz současně. Nicméně, každé rádio může pracovat nezávisle na sobě v různých bezdrátových režimech provozu. Uživatel může ručně změnit režim každého rádia. AirLive AC-1200R je určen jak pro dnešní a tak i pro budoucí aplikace.. AirLive AC- 1200R podporuje zařízení pracující na frekvenci 2,4 GHz a 5 GHz bezdrátové sítě současně. Kromě toho, všechny porty podporují gigabitový LAN. Působí jako most (Bridge) mezi ethernetovým kabelem a 2.4GHz 802.11b / g / n bezdrátové sítě LAN 802.11a 5GHz / n / AC, tento router umožňuje všem bezdrátovým zařízením přístup k oběma síťovým uzlům drátové a bezdrátové sítě.

Airlive představuje digitální domov s Airlive AC- 1200R

27.7.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Airlive představuje nový AC router AC-1200R s vynikajícím poměrem cena/výkon, jak je u Airlive zvykem. Máme doma stále více a více zařízení, které používají Wi-Fi připojení - smartphony, tablety, chytré hodinky, herní konzoly, počítače a další. Tato zařízení jsou stále připojena k internetu a poskytují informace, streamují HD videa, atd. Toto klade čím dále větší nároky na datovou propustnost a přenosovou rychlost. Rychlost a okamžité reakce WiFi sítě jsou důležité i pro hráče na výkonných noteboocích.

Nová Wi-Fi technologie 802.11ac Wi-Fi technologie, představená v nedávné minulosti posunuje WiFi výkonost o velký kus kupředu. AirLive, světový poskytovatel síťového vybavení, uvádí nový WiFi produkt pro domácnost standardu 802.11ac - AirLive AC-1200R router. Toto zařízení umožňuje plné využití možností technologie 802.11ac, při zachování kompatibility s již stávajícími zařízeními. Díky tomu můžete poskytovat maximální rychlost jak současným, tak i novým zařízením. Teoretická propustnost Wi-Fi AC standardu je 3x větší než u standardní N technologie - 867 Mbps! Vysoce výkonná rádia a MIMO technologie poskytují 2x větší pokrytí signálem, než jiné routery.

AirLive Wi-Fi AC AirLive představil nové zařízení kompatibilní s technologií 802.11ac – AirLive AC-1200R. Nový router AC-1200R je víc než normální dual bandový router. Každé rádio může fungovat nezávisle, což umožňuje širokou variabilitu použití. Router poskytuje 5 provozních módů, díky kterým se hodí pro jakékoliv použití.

Domácí digitální síť Dual radio systém v nových AirLive AC zařízeních je designován pro různé užití v digitální domácnosti. 5GHz sítě použité v nové generaci WiFi jsou daleko méně náchylné na rušení a to má pozitivní vliv na přenosové rychlosti – až 867 Mbps – to je ideální pro video streaming, on-line hraní her, a IP kamery s vysokým rozlišením. 2.4GHz rádio poskytne oddělenou síť pro počítače, tablety, telefony a další zařízení. Díky podpoře gigabitových LAN portů bude spojení s vaším domácím úložištěm dat rychlé jako blesk. Nové AirLive bezdrátové AC zařízení je určeno pro aplikace budoucnosti.

Více informací: AC-1200R

V časopise Security World 2/2015 nebo zde si můžete přečíst článek o kamerách Airlive

19.7.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Hledáte řešení pro zabezpečení svého podnikání, hotelu, skladu nebo kanceláře? IP bezpečnostní kamery Airlive s 5MPix rozlišením, které se jednoduše nainstalují a vidí vše okolo pod úhlem 360 °, vaše požadavky vyřeší.

Celý článek v pdf

Vybudování stabilní kamerové sítě a nové firmwary

15.3.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Po dlouhém zkoumání problémů, které nám zákazníci hlásili, Dr. Albert a jeho produktový tým sestavil přiložené materiály. Building Stable Video Networks

Druhý dokument vysvětluje lepší spolupráci mezi CoreNVR a 3/5MP kamer. Hlavně tam naleznete odkaz pro stažení nejnovějších firmwaru. AirLive New Firmware Guide

Chcete mít svůj kamerový systém pod kontrolou! AirLive CoreNVR s centrálním systémem managementu je tu.

6.3.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Řada AirLive CoreNVR je nová generace záznamových zařízení pro domácí použití, pro maloobchodní prodejny nebo malé kanceláře. Můžete snadno nastavit systém na několik kliknutí na webových stránkách CoreNVR s AirLive IP kamerami, konfigurovat je a nastavit si oznámení při alarmech a jiných událostech na monitorovaných místech. Více informací o těchto produktech najdete zde

Airlive kamera BU-2015 získala ocenění Doporučeno!

30.1.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Kamera BU-2015 v Polsku získala další ocenění tentokrát doporučeno z profesionálního webu zabývajícího se zabezpečením Portal-ochrony.pl

Airlive kamery s inteligentní analýzou videa byly představeny v časopise Technika a Trh

5.1.2015 - Ing. Libuše Krejzlíková

Celý članek publikovaný v časopise Technika a Trh naleznete zde

Nové switche Device Guard PoE+

17.11.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Zajistí, že Váš kamerový systém a systém zabezpečení poběží hladce.AirLive nové PoE přepínače určené pro zabezpečení IP kamerami přináší výhody jako je Full Power (switch je schopen současně napájet všechny porty maximálním výkonem, Auto Secure (při výpadku komunikace se zařízením ho restartuje), řízení na dálku a také možnost propojení více switchů na velkou vzdálenost. Pro více detail prosím navštivte naše webové stránky.

Device Guard PoE+

Nová rodina mini kamer 720 IR

30.10.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive, jedna z nejpokročilejších světových značek networkingu a komunikačního zařízení, představila nové mini kamery s vysokou kvalitou obrazu, jsou to AirLive CW-720IR poskytuje obraz ve vysokém rozlišení 720P při rychlosti 30 snímků za sekundu. S tímto senzorem, AirLive CW-720IR je schopna pořizovat snímky až 1280 x 720 pixelů. Jedním z nejpřesvědčivějších výhod systémů tohoto monitorování je schopnost zachytit více detailů a nechybí ani žádné jemnější detaily, které jsou užitečné pro identifikaci osob nebo SPZ .
Pro profesionálnější použití je uřčena kamera CU-720IR, která je napájena přes pasivní POE. Další funkce kamer jsou identické.
Tyto kamerky jsou velmi nenáročné na instalaci a je to typický zástupce kamer pro domácnosti, firmy nebo například obchody.
Oba modely jsou vybaveny slotem na SD kartu a mohou zálohovat data přímo na tuto kartu. Také je možné je připojit k nahrávacímu zařízení například AirLive CoreNVR. V balení je obsažen dohledový systém CamPro Express, ale podporují také profesionální software CamPro Professional.
Samozřejmostí je možnost sledování mobilními telefony, pomocí aplikace CamPro Mobile pro iOS a Android.
Velmi důležitou vlastností je možnost dohledu ve tmě do vzdálenosti 5metrů. Tím je vyřešeno zabezpečení ve dne i v noci.

CW-720IR CU-720IR

AirLive BC-5010 – zde můžete vidět live video

16.10.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive BC-5010 je 5Mpix IP kamera s vylepšeními například lepším rozlišením, podporou wifi nebo rychlostí 15 snímků za vteřinu. Tím zajišťuje plynulejší obraz a dokonce dokáže 25 nebo 30 snímků za vteřinu. Je zde slot na SD nebo USB. Tato kamera má take vyměnitelný objektiv a Auto-Iris funkci. Podporuje různé vychytávky, které jsou u Airlive samožřejmostí.


Pokud byste se chtěli mrknout, jak vypadá Taipei ve dne nebo v noci live video z této kamery je zde

Zabezpečení pomocí bezdrátového přenosu

9.9.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive vyvinula nový AirMax 5X, který nejen že vysílá bezdrátový signál na velké vzdálenosti až 25km, ale také dokáže kameru napájet přes POE. Tato novinka bude k vidění na velkých distributorských setkáních, tak si to nenechte ujít a navštivte stánek Airlive. Více informací vám přineseme brzy na tomto portálu. Těšte se!


Outdoor Wireless Surveillance Solution

AirLive opět v časopise Alarm Security Magazín

27.8.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive kamery s inteligentními funkcemi jako je například počítání osob byly představeny v časopise Alarm Security Magazín na Slovensku.


Counting people

Certifikace IK10, kterou ziskaly kamery Airlive zaručuje jejich odolnost proti vandalum

20.8.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Mechanická odolnost elektrických zařízení je definována pomocí značky IK, která na stupnici od 0 do 10 určuje množství mechanické energie, kterou je schopno zařízení absorbovat bez jeho poškození. Jako zkušební zařízení se používá pružinový přístroj, palička a volně padající kladivo. Při výběru kamer do veřejných prostor, výrobních provozů, sportovišť atd. je nutné zvážit možné poškození kamer a zvolit kamery s odpovídajícím stupněm ochrany krytem IK, aby bylo zabráněno poškození např. vandalismem.

Kamery Airlive splňují odolnost IK10, což znamená, že snesou mechanickou energii 20 joulů, tedy útok 5kg kladiva ze 40cm vzdálenosti, aniž by se poškodily.

Certifikaci IK10 splňují kamery Airlive MD-3025 a MD-3025-IVS, které jsou 3Mpix mini IP kamery s nočním viděním a IR filtrem. Dále modely BU-3026 a BU-3026-IVS, které jsou 3Mpix širokoúhlé kamery s analýzou videa. Nakonec také modely OD-2050HD 2Mpix venkovní PoE kamera s IR filtrem a OD-2060HD 2Mpix otočná venkovní PoE IPkamera. Tyto kamery jsou vhodné do obchodních center, bank, na parkoviště a také veřejných prostor například na nádraží, nákladních prostorech atd.


Vandal_Proof

AirLive představila 5Mpix POE kameru BC-5010-IVS s inteligentní video analýzou

13.8.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Taipei, Taiwan: AirLive, jedna z nejpokročilejších světových značek networkingu a komunikačního zařízení, představila novou 5Mpix PoE IP kameru BC-5010-IVS s inteligentní analýzou videa, flexibilním objektivem, která je venkovní a dokonce s bezdrátovým modulem.

BC-5010-IVS

Kamera Airlive BC-5010-IVS je klasického typu box s novým světelným čidlem a novým procesorem, díky čemuž je obraz ostrý s maximálním rozlišením 2592x1920 pixelů a vyžaduje minimální úroveň okolního osvětlení pouze 0.2Lux. Zajímavou novinkou AirLive BC-5010-IVS je možnost snadného upgradu s bezdrátovým modulem, který může být zapojen do běžného USB konektoru.

Tato kamera má výměnný objektiv a navíc disponuje automatickou clonou pro prevenci nadměrné expozice.

AirLive BC-5010-IVS je vybavena uživatelsky přívětivým rozhraním SecurSense, vyvinutým AirLive, které přináší ještě jednodušší provoz s větším počtem ovládaných funkcí a vylepšenou kompatibilitu s různými webovými prohlížeči. Navíc, s vestavěnými šesti IVS funkcemi, může Airlive BC-5010-IVS detekovat tváře a rozpoznávat je, počítat osoby a objekty, vytvořit neviditelnou ohradu, stanovit zóny atd. Zákazníci nemusí kupovat další IVS software a Airlive BC-5010-IVS může posílat statistiky pro další analýzu. IVS je výborným řešením pro použití na veřejných místech, jako jsou letiště, stadiony, kanceláře, nákupní centra a další budovy.

AirLive nová kamera BU-2015 získala hned 3 ocenění!

4.8.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Novináři testovali tuto kameru a udělili jí hned 3 ocenění a to Super Produkt, Super Kvalita a Výběr redaktora.

Airlive případová studie z apartmánových domů v Chile

24.7.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Úvod

Komplex budov v komunitě Las Lilas v Santiagu de Chile pověřilo Airlive navržením vhodného řešení pro monitoring dvouvěžového komplexu apartmánů, zázemí a administrativních prostor. Celkem bylo použito 43 AirLive IP kamer napojených na sít s digitálními výstupy pro kontrolu všech sektorů komplexu a nahradily tak starý analogový systém. Projektem byl pověřen integrátor Ivar Michelena ze společnosti IP Ingeniería, Ltd

Výzva

Hlavní výzvou tohoto projektu byla instalace sítě, protože všechny budovy neměly kabelové vedení ani přístup k elektrické energii. Zabralo dost času nainstalovat všechny kamery a dostat k nim přísun elektrického proudu.

Na druhé straně přístup do administrace systému mohl být pouze realizován po vyřešení instalace elektrických okruhů, dale byla použita optická vlákna mezi Administrativní místnostní a sklepy komplexu. Toto řešení skvěle funguje a výzva byla překonána.

Řešení

Nový projekt nahradil starší řešení CCTV tím, že kamery byly nastaveny na záběr nejdůležitějších oblastí a hlavně zlepšila se kvalita obrazu. Navíc větší důraz je položen na místa, kde by mohlo dojít ke krádežím nebo nehodám jako je například parkoviště.

Nový systém take vyřešil rušení signálu, lepší propojení kamer a nebylo už třeba používat tolik splitterů. Většina koaxiálních a UTP kabelů byla použita pro přenos signálu v komplexu. Kamery jsou nasazeny u hlavních vchodů do komplexu, náměstíčko, lobby, přístup k výtahům na každém patře, dale k příjezdovým cestám, parkovištím atd.

Videa

číslo 1, číslo 2, číslo 3, číslo 4

Počítání osob pomocí IP kamer Airlive s inteligentními funkcemi analýzy videa

14.7.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Taipei, Taiwan: AirLive představuje nové kamery s funkcí počítání osob a to konkrétně modely MD-3025-IVS, BU-3026-IVS, BC-5010-IVS, které všechny obsahují tzv. IVS (Intelligent Video Surveillance) systém tedy systém inteligentní analýzy videa. Funkce počítání osob poskytuje pokročilé a přesné analýzy videa, které lze použít k počítání lidí. Tuto funkci lze také různě nastavovat, aby například spustila alarm nebo různá upozornění o překročení stanoveného počtu osob atd. navíc jsou data uložena do databáze pro další vyhledávání nebo analýzy. Díky těmto údajům mohou společnosti analyzovat a plánovat své podnikání například počet průchozích zákazníků v různých částech obchodního domu atd.

Všechny IVS funkce jsou výborným pomocníkem využitelným v podnikání a na veřejných místech jako jsou nákupní centra, obchodní domy, stadiony, parkoviště, továrny, nádraží atd. Důležitým aspektem při výběru vhodného modelu kamery je, aby opravdu pokrývala celý sledovaný prostor, aby byli počítány opravdu všechny procházející osoby.

Airlive vyvinula IP kamery této inteligentní série tak, aby počítaly objekty, osoby, analyzovaly různé situace, dokázaly detekovat obličeje a to plně automaticky, takže zákazníci na celém světě mohou tyto skvělé funkce jednoduše využívat. V AirLive věříme, že IP kamery mohou udělat víc, než jen nahrávání videa. To je důvod, proč jsme strávili více než dva roky vyvíjením těchto inteligentních kamer.

Každá AirLive IVS (Intelligent Video Surveillance) kamera má 6 funkcí analýzy videa, které zahrnují sedm hlavních aplikací. A navíc není potřeba pořizovat drahé servery nebo profesionální softwarové licence VMS.

IVS

Vyhrajte s Airlive super ceny vyplněním dotazníku!

7.7.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Dotazník

AirLive inteligentní kamera MD-3025-IVS získala ocenění HD World Excellent 2014

1.7.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Krátce po uvedení na trh inteligentní kamery AirLive MD-3025-IVS získala tato kamera ocenění časopisu HD World Excellent 2014. Tato kamera zaujala prestižní časopis hlavně svou bohatou výbavou funkcí jako jsou počítání objektů, e-fence, detekce tváří, ochrana překračování zón, detekce cizích předmětů a mnoho dalších. Kamera je velmi kompaktních rozměrů v provedení odolném proti vandalům, disponuje nočním viděním a je venkovní. Videokamera Airlive MD-3025-IVS 5 dokáže snímat velice kvalitní obraz v rozlišení až 2048 x 1536 bodů s rychlostí 25 snímků za vteřinu a v rozlišení 1080p dokonce 30 snímků za vteřinu. Díky tomu je schopna zachytit daleko více detailů než je tomu u bezpečnostních kamer s nižším rozlišením. Objektiv kamery má ohniskovou vzdálenost 2.6mm a velmi dobrou světelnost 1.6. Jeho úhly pohledu jsou přibližně 72° vertikálně a 105° horizontálně. Pro případné přiblížení objektu můžete využít 10x digitálního zoomu. Jedná se vynikající volbu pro použití doma nebo ve veřejných prostorách, protože kamera v sobě kombinuje 3Mpix video, širokoúhlou nastavitelnou čočku, PoE, ICR, vysokou kvalitu obrazu, noční vidění, odolnost a navíc inteligentní funkce v mini rozměrech.

Device_Guard

Kamera Airlive MD-3025-IVS byla představena v časopise HD World v červnovém vydání

24.6.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Sledujte nás, máme pro vás ohledně této kamery překvapení, které zveřejníme přístí týden.

Device_Guard

Airlive kamera MD-3025-IVS představena v Security World

11.6.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Článek si můžete přečíst v časopise Security World 2/2014 nebo i přiloženém dokumentu zde

Airlive představuje novou kameru s nočním viděním a inteligentní analýzou videa BU-3026-IVS

4.6.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive uvedla na trh venkovní model AirLive BU-326-IVS s nočním viděním a inteligentní analýzou videa. Airlive BU-3026-IVS IP kamera je nejnovější tubusovou kamerou (bullet) s vestavěným 3 Megapixelovým CMOS senzorem a čočkou s širokým záběrem. Tato kamera nabízí vynikající kvalitu obrazu a zabezpečení velkého prostoru. Je vhodná pro venkovní prostory díky svému počasí odolnému krytu dle standard IP66. Navíc je chráněna proti vandalům a dokáže při pokusu o zneškodnění poslat alarm na mobilní zařízení. K tomu všemu tato kamera pracuje ve dne, ale taé v noci, kdy díky infračervenéme LED přísvitu a ICR filtru vidí na vzdálenost až 25metrů. HD rozlišení nabízí při 25ti snímcích za sekundu a rozlišení 1080 Pix. pri 30ti snímcích za sekundu. Ultra širokoúhlá čočka 2,6mm zabere mnohem širší území než běžně dostupné kamery.

Kromě zmíněné odolnosti počasí kamera AirLive BU-3026-IVS disponuje krytem odolným proti zamlžení. Samozřejmostí je MicroSD slot, takže kamera může nahrávat lokálně bez počítače nebo nahrávacího zařízení. Všechny tyto vlastnosti snižují celkové náklady na zabezpečení. Nyní se dostáváme k Inteligentní analýze videa (IVS), kterou tato kamera disponuje.

BU-3026-IVS

Jedná se o funkce Rozeznávání tváří, kdy kamera pozná danou osobu a vpustí do objektu pouze osoby z databáze. Kamera umí za pár vteřin rozeznat obličej a navíc klidně otevřít autorizovaným osobám dveře atd. Funkce e-Fence je neviditelnou ohradou (oplocením). Je to velmi jednoduché a pohodlné řešení zabezpečení pozemku. Pokud někdo vkročí na pozemek, kamera pošle alarm nebo email okamžitě. Další zajímavou funkcí je iMotion (iPohyb) funkce nabízí možnost 4 hlídaných zón, kde můžete hlídat objekty (např.obrazy). Je to vice přesné než normální detekce pohybu. Tato funkce iMotion může hlídat jak objekty, tak lidi nebo auta. Další z užitečných funkcní IVS je také Počítání objektů jako jsou auta, kolemjdoucí lidé nebo jakékoli jiné objekty. Nadefinujete si počet objektů a kamera vám zašle různá upozornění dle vašich potřeb. Také jsou tato data uložena pro další potřebu analýzy. Funkce Trip Zone je podobná funkce jako e-Fence, ale je pokročilejší a můžete si nastavit, co může objekt v daném prostoru dělat. V případě překročení nastavené TripZone detekuje jaký alarm vyhlásí, můžete si tuto zónu přesně nastavit jak objektem, tak časem atd.

Device Guard switch

12.5.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive představila přepínač-802.3at 24-portový Strážce zařízení (Device Guard) gigabitový switch s funkcí hlídající a přepínající bezdrátová zařízení ve vaší síti a IP kamery.Přepínač pozná, že IP kamera nebo bezdrátový přístupový bod nefunguje a automaticky ho resetuje, toto šetří čas, náklady a technické pracovníky. Ideální místo použití tohoto switche je tam, kde jsou IP kamery nebo bezdrátové přístupové body těžko dostupné. Takže pokud se něco s nimi stane, vyžaduje to drahé zásahy techniků. Proto tento hlídač pomáhá detekovat problém v síti a šetří tím náklady. Tato novinka AirLive POE-GSH2004L-370 obsahuje celkové 24 gigabitových portů s PoE (Power over Ethernet), splňuje požadavky normy 802.3af, které vyžadovaly alespoň 15W na port, stejně jako novější a náročnější normy 802.3at, který mimo jiné vyžadují minimálně 30W výkonu pro každé připojené zařízení. AirLive POE-GSH2004L-370 má čtyři PoE porty, z nichž každý může poskytnout 30W, a zařízení může dodávat maximální 370W výkonu. Tyto porty jsou chráněny proti přetížení, pokud tedy nastane situace, kdy celková spotřeba energie vyšší než 370W; jejich výkon bude postupně vypnut podle priority.


Device_Guard

Nejmenší kamera typu dome s nočním viděním na světě Airlive MD-3025

22.4.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

AirLive MD-3025 je 3 megapixelová mini kamera v krytu odolném proti vandalům. Rozměr je neuvěřitelných 108 mm v průměru a 62 mm na výšku, což je jen asi poloviční velikost než standardní kamery. Malá velikost je mnohem méně viditelná vetřelcům. Tento model je vhodný pro maloobchodní prodejny, restaurace nebo supermarkety. Navíc má tato kamera certifikát IK10 , takže vydrží drsnější zacházení a proto vyhovuje místům jako jsou banky, bankomaty nebo kasina.

MF-3025-IVS

Airlive MD-3025 je nejmenší dome kamera s nočním viděním na světě. Je vybavena infračervenými LED diodami a mechanickým IR-cut filtrem. Vzhledem k technickým omezením, většina mini dome kamer nemá infračervené LED diody a IR-cut filtr. IR LED poskytuje možnosti pro noční vidění až 15m, Jsou užitečné při nahrávání v noci nebo kdekoliv bez dostatečného osvětlení. Kromě toho, mechanický IR-cut filtr lze nastavit automaticky, aby ve dne nebyly obrázky z kamery zbarveny do červena. Tato kamera tedy poskytuje vynikající a nenápadný dohled jak ve dne, tak v noci.

MF-3025-IVSMF-3025-IVS

Airlive školení 2014

22.4.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

28. května 2014 - hotel VISTA, Hudcova 250/72, 621 00 Brno CENA: 599Kč vč. DPH (po úhradě bude vystaven daňový doklad). Cena obsahuje: školení, občerstvení, oběd a certifikát o způsobilosti instalace

Program:
 9:00 –   9:30Příjezd a registrace
 9:30 – 9:45  Novinky Airlive
 9:45 – 10:00  Novinky Philips
10:00 - 13:00  Profesionální IP kamery (SD-2020, BU-3026IVS, BU-2015, MD-3025IVS)
Oběd
14:00 - 16:00Profesionální IP kamery – Core, PoE switche
16:00Certifikace

více informací ZDE!

Airlive představila nové produkty na HALDAY 2014

31.3.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Nejzajímavějším produktem představovaným na této akci byl model MD-3025-IVS, která disponuje inteligentními funkcemi jako jsou:

MD-3025-IVS

Rozeznání tváří
AirLive kamery s funkcí rozeznání tváří mohou poznat danou osobu a vpustit do objektu pouze osoby z dané databáze. Kamera umí za pár vteřin rozeznat obličej a navíc klidně otevřít autorizovaným osobám dveře atd.
e-Fence (ohrada)
e-Fence je neviditelnou ohradou (oplocení). Je to velmi jednoduché a pohodlné řešení zabezpečení pozemku. Pokud někdo vkročí na pozemek, kamera pošle alarm nebo email okamžitě.
i-Motion
iMotion (iPohyb) funkce nabízí možnost 4 hlídaných zón, kde můžete hlídat objekty (např.obrazy). Je to vice přesné než normální detekce pohybu. Tato funkce iMotion může hlídat jak objekty, tak lidi nebo auta.
Počítání objektů
Jednou z užitečných funkcní IVS je také počítání objektů jako jsou auta, kolemjdoucí lidé nebo jakékoli jiné objekty. Nadefinujete si počet objektů a kamera vám zašle různá upozornění dle vašich potřeb. Také jsou tato data uložena pro další potřebu analýzy.
Trip Zone
Je to podobná funkce jako e-Fence, ale je pokročilejší a můžete si nastavit, co může objekt v daném prostoru dělat. V případě překročení nastavené TripZone detekuje jaký alarm vyhlásí, můžete si tuto zónu přesně nastavit jak objektem, tak časem atd.

AirLive v Latinské Americe

18.3.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

V loňském roce AirLive v Latinské Americe realizovala zavedení monitorovacího systému pro sledování a řízení společnosti Serlac Chile.

společnosti Serlac Chile

Cílem bylo rozšíření IP kamerového dohledu, aby bylo možno lépe kontrolovat majetek, vybavení a personál ve třech různých pobočkách v chilských městech Llanquihue, Osorno a Puerto Varas . Podle projektových manažerů bylo jedním z problémů zajistit účinný sběr nahrávek z oblastí, na něž se vztahují kontroly. Nakonec realizovaný systém od společnosti Airlive vyřešil tento problém a video streaming běží optimálně.

V tomto realizovaném systému je nainstalováno 16kamer Airlive, 2x nahrávací video rekordér Airlive NVR8 a PoE přepínače. Systém sledování je realizován ve vnitrofiremní síti a je na všech třech místech monitorování.

POE-280HD OD-2025HD

Výsledky byly velmi dobré. AirLive IP kamera POE - 280HD a OD - 2025HD je ideální pro sledování ve dne i v noci . Podle manažerů společnosti a integrátora projektu, má monitorovací systém pozitivní vliv na bezpečnost provozu, chrání všechny kritické body, výrobní zařízení i personál.

Pozor! Vaše oblíbené kamery OD-2025HD končí!

24.2.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Vaše oblíbené kamery OD-2025HD budou brzy nahrazeny novým modelem, takže pokud jste si na tento model zvykli, poslední kusy jsou k dispozici u distributorů.

Venkovní IP kamera s krytím dle standardu IP-66 pro odolnost proti vodě, snímač 2Mpx, rychlost snímání FullHD až 30sn./s, přísvit 24x IR LED s dosahem 25m, vstup pro externí mikrofon, 2-way audio, line-out, vstup a výstup pro alarm, ONVIF kompatibilní, ethernetové rozhraní (RJ-45), PoE IEEE 802.3af, detekce pohybu.

OD-2025HD

IP kamera Airlive OD-2025HD je určena pro připojení k Ethernetovému rozhraní LAN s podporou rychlostí 10/100 Mbps a možností napájení pomocí PoE IEEE 802.3af. Poskytuje kvalitní obraz ve vysokém FullHD rozlišení (1920 x 1080) díky snímači 2Mpx a frekvence může dosahovat až 30 snímků za vteřinu pro všechna podporovaná rozlišení. Snímání je možné ve formátu H.264, MPEG4 a Motion JPEG s možností souběžného streamování formátů. Pro kvalitní záznam i za tmy je vybavena přísvitem 24x IR LED s dosahem až 25 metrů. Kamera podporuje také dvoucestné audio a za tímto účelem je vybavena konektorem pro externí mikrofon a line-out audio výstupem. Samozřejmě kromě živého přenosu poskytuje, díky schopnosti detekce pohybu, upozornění odesláním zprávy pomocí např. e-mailu nebo ukládání na FTP server a nečiní jí problém ani streamování na mobilní telefon. Kromě toho je také vybavena vstupem a výstupem pro alarm. Kameru je možné napájet z externího adaptéru nebo již zmíněným PoE IEEE 802.3af. Rozměry kamery jsou 97 x 86 x 81 mm.

Velký resort Eco Inn Plaza Meru Venezuela

17.2.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Velký resort Eco Inn Plaza Meru Venezuela se nachází v Ciudad Guayana, kde se rozhodli implementovat kamerový systém s cílem zabezpečít svůj hotelový komplex. Oslovili proto společnost Ventel CA, která se na podobné systémy zaměřuje. Pro realizaci tohoto projektu byly vybrány produkty Airlive. Hlavním problémem byla centralizace všech snímků z kamer umístěných na strategických místech celého resortu.

Eco Inn Plaza MeruEco Inn Plaza Meru

Řešení

Po analýze situace byly vybrány modely Airlive kamer OD - 2050HD, DM- 720 a IP - 200PHD. Celkem je v resortu umístěno 160kamer Airlive.

DM-720OD-2050HD

Celkem jako záznamový systém bylo instalováno 10 zařízení Airlive NVR-16, která dohlížejí na komplex nonstop. Hlavní server je na vysoké úrovni, jedná se o počítačový systém ideální pro řízení téměř dvě stě zařízení připojených na všechny síťové komunikační infrastruktury (kamery, NVR, Layer2 switche a zdroje nepřerušovaného napájení ) . Také má server software CMS (Center Manager Software) zodpovědný za celkové řízení tohoto kamerového systému a vytváří monitorovací platformu, která umožňuje centralizovaný přehled o všech kamerách.Tato platforma má nejpokročilejší funkce jako inteligentní analýzu videa, a to jak integrované s centrálním CMS software, tak prostřednictvím software AirLive CamPro Professional.

Shrnutí

Podle managementu hotelu projekt plně odpovídá původnímu očekávání a významně přispívá k bezpečnosti v resortu. V budoucnu manažeři plánují rozšířit instalovanou základnu na 180 kamer.

ROZHOVOR S PH.D. ALBERTEM YEH VICEPREZIDENTENTEM, PRODUKTOVÁ DIVIZE AIRLIVE

12.2.2014 - Ing. Libuše Krejzlíková

Vaše společnost je na našem trhu úspěšná s IP (Internet Protocol) kamerovými systémy Airlive, mohl byste nám nastínit budoucnost v této sféře?
V současné době se monitorování kamerovými systémy zaměřuje spíše na záznam, ale do budoucna budou tyto monitotovací systémy dělat mnohem vice. Již nyní je možnost využít tzv. Inteligentních řešení, která dokází analyzovat obraz a zvuk. V blízké budoucnosti bude kamera ve výtahu propojena s vaším bytem tak, že jakmile vstoupíte do výtahu začne automaticky rozsvěcet světla ve vašem bytě, zapne vám oblíbený kanál v televizi nebo rádiu a začne napouštět vanu nebo připravovat kávu či čaj. Již dnes pozorujeme, že uživatelé monitorovacích systémů vědí, že kamera je pouze nástrojem jehož schopnosti mohou být plně využity pomocí příslušného software, proto se bude budoucnost ubírat hlavně tímto směrem.

Kde je podle vás hranice mezi použitím monitorovacích systémů pro naše pohodlí a bezpečnost a mezi omezováním lidských práv a soukromí ?
Tato otázka se také čím dál častěji objevuje a odpověď je nelehká. Technologie je možno ochránit například možností využití vhodné ochrany těchto citlivých dat, jako je například šifrování datového toku, které zabrání zneužití dat. Hodně záleží na legislativě daného státu. Technologie jdou velmi rychle dopředu, ale jak jsou používány závisí výhradně na lidech. Myslím si osobně, že v budoucnu bude monitorovací systém záležitostí autonomních robotů, kteří budou nejen sledovat, ale také reagovat na události.

Kde je v současné době největší zájem o IP monitorovací systémy?
V současné době nejvíce řešení pomocí IP kamer využívají systémoví integrátoři, kteří instalují bezpečnostní systémy ve školách, firmách, na stavbách k zajištění bezpečnosti a ostrahy objektů. Dále je to využíváno v projektech jako je bezpečnost v ulicích měst, zabezpečení nemocnic, průmyslových objektů, hotelů atd. V neposlední řadě existuje rostoucí počet zákazníků, kteří hledají snadný a levný způsob, jak si zabezpečit své domovy. Pro každou z těchto aplikací má Airlive řešení.

Slyšeli jsme, že Airlive bude vystavovat na veletrhu SECUREX 2014 v Polsku, můžete nám říct, co bude hlavním lákadlem?
Věřím, že budoucnost IP kamer nebude jen zaznamenávání videa. Budou dělat mnohem vice a budou se integrovat do života a prostředí. Bude to forma umělé intelligence, která pomůže automatizovat mnoho procesů. Očekávejte, že na výstavě Airlive půjde tímto směrem a představí například kamery, které dokáží počítat objekty nebo detekovat tváře.

Přeložila: Ing. Liba KrejzlíkováVICEPREZIDENTENT AIRLIVE

ST-SD20 inteligentní sledovací software pro kamery SD-2020

15.1.2014 - Ing. Zdeněk Křižan

Tento software automaticky detekuje pohybující se objekt a sleduje jej. Sledování objektu pokračuje až do zastavení objektu nebo zmizení ze sledované oblasti. Tento software je vynikajícím pomocníkem při profesionálním dohledu. Díky automatizaci a možnosti exportů a vysílání alarmů, tento SW výrazně snižuje náklady na zabezpečení.

Home

Tato funkce umožňuje uživateli nastavit hlavní (výchozí) kamery. Kromě toho můžete nastavit maximální dobu, po kterou bude kamera sledovat daný objekt. Po uplynutí nastavené doby se kamera automaticky vrátí do výchozí polohy.

Guard Timer

Tato funkce umožňuje definovat maximální dobu pro sledovaní objektu(ů).

Příklady aplikací

AirLive inteligentní sledovací software se používá hlavně v monitorovacích systémech, kde jsou pohybující se osoby, auta nebo letadla, která vyžadují větší pozornost. Ukázku fungování softwaru ST-SD20 najdete zde:

6 minutové video ukazuje nejzajímavější triky pro instalaci kamer AirLive

5.1.2014 - Ing. Zdeněk Křižan

Video návod na instalaci kamerového systému například v malé restauraci. Obsahuje jak montáž kamer, tak instalaci software, který je dodáván ke kamerám zdarma.

Ve videu je použita kamera FE-200DM, která je vhodná k montáži na strop a pokryje celou plochu místnosti. Pro sledování baru nebo kasy je vhodná kamera BU-720. Další možnost je, pokud byste chtěli sledovat třeba vchod. Je odolná vůči počasí a má noční přísvit.

List kompatibility kamer

25.11.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Připravili jsme pro Vás přehled kompatibility kamer v softwarech Campro Express 64, Campro Professional, Campro Mobile iOS, Campro Mobile Android, IPCAM Viewer (3rd Party), DigiFort, Milestone a NVR zařízeních Synology, Dahua, Asustor, Axxon Next... Tabulka ke stažení zde

Zobrazení kamer v Interner Exploreru 11

24.11.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Velice užitečný návod na nastavení Internet Exploreru 11 pro komunikaci s kamerami nejen značky Airlive po ukončení podpory Active-X z důvodu bezpečnosti ze strany Microsoftu . Návod si můžete otevřít zde.

Podívejte se na wifi řešení ve Venezuele

23.11.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Účelem bezpečnostního systému v přístavu Carabobo byla ochrana a ostraha přístavu hlavně při nakládání a vykládání kontejnerů a rozhodli se použít IP kamery Airlive. Takže prvním úkolem bylo spojit a podporovat provoz generovaný IP kamerami s rozvinutou síť počítačů připojených bezdrátově . Po analýze velikosti sledované oblasti inženýr Edward Ferreira ,integrátor zodpovědný za projekt , doporučil instalaci deseti AirLive IP kamer 3 - megapixelové kamery pro sledování 1,5 až 2 km od řídící jednotky .Vzhledem k velikosti plochy která měla být sledována a velkého počtu kamer s vysokým rozlišením, manažeři projektu se rozhodli nainstalovat sadu AirLive CPE pro venkovní sítě, směřující k věži s AirMax DUO . Kromě toho, že rádia jsou připojena k jinému zařízení AirMax DUO, který se nachází v centru města s použitím AirLive WAE - 5023 antény na straně zesilovače a WAE- 5018 na straně kořenového uzlu. Další antény jsou kombinovány s 7 zařízeními 17dBi AirMax 5N - ESD , které jsou propojeny ethernetovým kabelem ke kamerám a umístěných na horní části osvětlení. Edward Ferreira se rozhodl nainstalovat také WHA - 5500CPE s 17dBi anténou, připojenou k AirMax 5N - ESD , který byl zodpovědný za 2 kamery. AirMax DUO umožní propojení 8 kamer a WHA - 5500CPE. AirLive bezdrátové terminály splňují očekávání a požadavky klienta a zajišťují hladkéh fungování celého systému dohledu.

Více informací naleznete zde

CamPro Mobile Home

25.6.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

AirLive uvedl CamPro Mobile Home pro Android a iOS. Nyní můžete Vaše kamery sledovat pomocí zařízení s Androidem, na iPhone, nebo iPadu.

S novou aplikací pro mobilní telefony se k Vašim kamerám přihlásíte kdykoli a kdekoli na jedno kliknutí.

AirLive jako novinku ve svém výrobním programu představuje kompaktní Wi-Fi adaptér WN-380USB s připojením do USB2.0 a s nejdelším dosahem signálu ve své kategorii.

28.3.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Airlive WN-380USB - nový kompaktní bezdrátový Wi-Fi USB adaptér s velkým dosahem.
Celý článek

Airlive CU-720PIR - kamera, která skvěle nahrává v noci.

15.3.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Pokud jste už někdy točili video v noci, máte představu jak obrovský pořizujete objem dat a zároveň jak málo skutečně použitelných záběrů tato data obsahují. Toto přichází změnit Airlive CU-720PIR.
Celý článek

Nástupce best-selleru OD-325HD: 3Mpix venkovní síťová kamera AirLive BU-3025.

11.2.2013 - Ing. Zdeněk Křižan

Kamera AirLive BU-3025 je vybavena 3Mpix snímačem v kombinaci s kvalitním širokoúhlým objektivem CBC japonské výroby o průměru 4,3mm a poskytuje vynikající obraz s maximálním rozlišením až 2048 x 1536 bodů.
Celý článek

Test datové propustnosti AP60

7.12.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Inženýři v AirLive provedli test datové propustnosti nového AP60, které je nástupcem pouplární WL-5460AP Nejpopulárnější výrobek od Airlive WL5460AP má svého lepšího a rychlejšího nástupce AP60 a my se na ně dnes podíváme.
Access Point AirLive AP60se vyznačuje převratnými funkcemi, vynikajícím výkonem a pokrytím. AirLive AP60 je vybaven rádiem 11b/g/n. Tento přístupový bod je schopen zajistit až 5x větší pokrytí bezdrátovým signálem díky svému silnému rádiu než běžná bezdrátová AP.
Design AirLive AP60 je kompaktní, ale přesto obsahuje 4 LAN porty. Zde jsou výsledky testu propustnosti v porovnání s WL-5460AP, které je 11b/g.

WL-5460APv2AP60
1 metr21.8Mbps91.3Mbps
60 metrů19Mbps86.8Mbps

Za 2 kamery Airlive zdarma gigabitový router!

2.10.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Platí pro modely: OD-2050HD, OD-2060HD a POE-280HD.

V měsíci říjnu jsme pro vás připravili speciální akci:

Pokud nakoupíte u svého distributora 100Mega Distribution nebo AT Computers 2ks těchto kamer, získáte gigabitový router GW-300R jako bonus ZDARMA.

AirLive OD-2050HD

OD-2050HD je high-end 2Mpix síťová kamera s IP66 standardem odolná proti vandalům a rozmarům počasí. Vestavěné IR LED poskytují další zdroj světla. Také je vybavena 3 ~ 9 mm varifokálním objektivem.

AirLive OD-2060HD

Jedná se o high-end 2Mpix venkovní PTZ (pan-tilt-zoom) síťovou kameru. Kamera je standardu IP66, což je počasí a nárazu vzdorná. Kvalita videa z AirLive OD-2060HD je 1080p @ 30fps, což znamená, že může poskytnout plynulejší a detailnější obraz než kamery jen s 15ti snímky za vteřinu.

AirLive POE-280HD

Je stropní 1,3 Mpix IP kamera s LED přísvitem a ICR filtrem, který umožňuje kameře vidět v noci. Na tomto modelu je 1,3 Mpix snímač CMOS, který umožňuje dosáhnout kvality obrazu HD. Nahrávací rozlišení dosahuje až 1280x1024 pix., čtyřikrát více než je VGA rozlišení. Kamera má 4mm objektiv. Kamera AirLive POE-280HD je vybavena 18 IR LED diodami, takže můžete nahrávat snímky v úplné tmě na vzdálenost až 15 metrů. Odnímatelný IR-cut filtr umožňuje uživateli nastavit funkci nahrávání a světelných podmínek, což zajistí, že kamera je ideální pro většinu vnitřních prostor.

AirLive GW-300R

AirLive GW-300R je bezdrátový 2T2R 300Mbps Gigabitový Router. Tento produkt je ideální pro náročné domácnosti nebo kanceláře, kde je potřeba vysokých propojovacích rychlostí.. AirLive GW-300R umožňuje snadno nastavit naše IP kamery ve Vaší síti. Díky možnosti regulace výkonu a plánování můžete snadno ušetřit až 30% elektrické energie. A to se vyplatí!

Nový AirMax 5N a AirMax 5N-ESD

9.8.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Airlive představuje novou generaci all-in-one bezdrátové 5GHz CPE postavené na standardu 802.11 / N AirMax 5N. Kromě tohoto modelu, AirLive také navrhl model AirLive AirMAX 5N-ESD, který zahrnuje 8kV ESD protektor ( ochranu proti elektrostatickým výbojům).
AirMax 5N
Toto řešení pro stavbu venkovních bezdrátových spojů je nákladově efektivní, spolehlivé a obsahuje mnoho funkcí a nabízí skvělý výkon. Zařízení pracuje ve spektru 5,1 až 5,8 GHz. CPE kryt je z vysoce kvalitních anti-UV materiálů pro lepší ochranu před sluncem a deštěm. Zařízení obsahuje integrovanou 16dBi 5GHz anténu s horizontální, vertikální nebo diverzní polarizací. Vnitřní PCBA je možno vysunout, což umožní snadnou údržbu. Vestavěno je pokročilé pasivní Power over Ethernet, což je vhodné pro nasazení v prostředí bez přístupu k elektrické energii.

IP Cam Viewer

9.7.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Program IP Cam Viewer podporuje AirLive IP kamery a umí zobrazit AirLive IP kamery na iOS nebo Android chytrých telefonech. Hledat pomocí "IP Viewer CAM" a stáhnout z AppStore nebo App Market. "IP Cam Viewer Lite" je zdarma pro Android.

Postup:

1. Použijte IP kameru "OD-600HD" pro nastavení následujících modelů
OD-600HD, OD-325HD,OD-325HD 2.5mm,
POE-100HD, POE-100HD-ICR, POE-200HD,POE-250HD
   
2. Použijte IP kameru "WN-2600HD" pro nastavení následujících modelů
WN-2600HD, POE-2600HD, OD-2060HD, OD-2025HD, OD-2025PHD
   
3. Použijte IP kameru "POE-5010HD" pro nastavení následujících modelů
  POE-5010HD
   
4. Použijte IP kameru "WL-2600CAM" pro nastavení následujících modelů
  WL-2600CAM, POE-260CAM, WL-2000CAM, WN-150CAM, IP-150CAM, WL-350HD, POE-280HD, POE-100CAM v2, POE-200CAM v2
   
5. Použijte IP kameru "IP-200" pro nastavení následujících modelů
  WN-200HD, IP-200PHD, IP-200PHD-24, IP-200PHD-24B

Veletrh Computex 2012

13.6.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

AirLive na veletrhu Computex 2012 představil řadu novinek připravovaných na podzim 2012.
Fish-Eye (rybí oko) kamera
Tato kamera bude 2Mpix s čočkou rybí oko, která zaručuje úhel záběru 360 stupňů bez slepých míst.
IVS kamery
IVS (Inteligentní video střežení) je technologická novinka, která umožní ještě vice funkcí jako je počítání objektů, management parkoviště, rozeznávání ztráty objektů atd.
AirMax 5N
Také pro WISP přináší Airlive na Computexu novinku a to venkovní přístupový bod s integrovanou 16dBi anténou a R-SMA konektorem. AirMax5N bude mít dosah bezdrátového signálu na 4km.
Posláno directmailem

Nová IP kamera POE-280HD

30.5.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

AirLive POE-280HD stropní 1,3 Mpix IP kamera s LED přísvitem a ICR filtrem, který umožňuje kameře vidět v noci. Na tomto modelu je 1,3 Mpix snímač CMOS, který umožňuje dosáhnout kvality obrazu HD. Nahrávací rozlišení dosahuje až 1280x1024 pix., čtyřikrát více než je VGA rozlišení. Kamera má 4mm objektiv.
Produkt POE-280HD

Český Airlive Facebook

24.5.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Sledujte nás na českém Facebooku a soutěžte s námi o ceny !
Český Facebook Airlive

Airlive N450R získal ocenění ECO

23.5.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

V květnovém Computeru získal router Airlive N450R ocenění ECO Computer! Zde naleznete celý článek

Navštivte naše školení (laboratoř) 6. 6. 2012 v Brně

21.5.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Připravili jsme pro Vás další školení IP kamerových systémů Airlive. Představíme Vám nové 5MPIX kamery, 2MPIX kamery a software CamPro Professional. Více informací o školení zde.

Nová sekce Videa

13.2.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Připravili jsme pro Vás další sekci ve které jsou připravena videa z demo instalací a výukových tutorialů. Více informací na zde.

AirLive nová 2Mpix PTZ síťová kamera FE-200CU s širokoúhlým objektivem (rybí oko).

4.2.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Širokoúhlá kamera AirLive FE-200CU poskytuje obraz s maximálním rozlišením 2Mpix, resp. 1600x1200 bodů, takže je možné sledovat rozsáhlé prostory se současným zachováním vysoké míry detailů, na záběrech není problém rozeznávat obličeje či registrační značky vozidel.
Celý článek

AirLive nové síťové kamery série FE s širokoúhlým objektivem (rybí oko).

24.1.2012 - Ing. Zdeněk Křižan

Nyní máte možnost na našem trhu zakoupit nové AirLive IP kamery série FE se superširokoúhlým objektivem. Tyto kamery disponují širokoúhlým objektivem (tzv. rybím okem), umožňujícím panoramatický pozorovací úhel až 360°. Nyní máte možnost na našem trhu zakoupit nové AirLive IP kamery série FE se superširokoúhlým objektivem.
Celý článek

Navštivte naše školení 3. 11. 2011 v Českých Budějovicích nebo 10. 11. 2011 v Brně

20.10.2011 - Ing. Zdeněk Křižan

Připravili jsme pro Vás další školení IP kamerových systémů Airlive. Představíme Vám nové 2MPIX kamery a software CamPro Professional. Více informací o školení zde.

IP krytí

4.8.2011

Doplňující informace k instalaci AirLive OD-600HD. Popis druhů odolnosti (krytí) IP x. Více informací v dokumentu zde

Certifikát OD-325HD

15.4.2011

Od 9.12.2010 až do 8.12.2013 se může naše kamera OD-325HD pyšnit osvedčením o klasifikaci zařízení elektrické zabezpečovací signalizace pro potřeby NBÚ. Zařízení oveřeno a vyhovuje. Bližší informace naleznete v přiloženém certifikátu. Osvědčení o certifikaci OD-325HD

Právní aspekty použití kamerových systémů

30.3.2011

Při použití kamerových systémů je nutné dodržovat platné právní předpisy, s tím, že zejména je nutné vzít v potaz obsah zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, v platném znění (dále jen zákon 101/2000 Sb.), který chrání všechny fyzické osoby před zásahem do jejich práv či oprávněných zájmů. Z tohoto důvodu si Vám dovolujeme v této krátké stati postoupit základní informace, které by měly být vodítkem pro posouzení toho, zda Vámi zvolený způsob použití kamerového systému je v souladu s platnou právní úpravou a zejména zda nevyžaduje splnění některých speciálních podmínek, stanovených zejména v obsahu shora citovaného zákona č. 101/2000 Sb.

Více informací v dokumentu Právní aspekty použití kamerových systémů

Společnosti Telefónica O2 a AirLive spojily síly

10.1.2010 - Ing. Zdeněk Křižan

Společně s AirLive bezdrátovým 3G routerem Air3G dostanete nyní praktický mobilní internet od společnosti O2. Jedná se o USB modem, předplacenou kartu a připojení k internetu až na 5 týdnů zdarma. Díky tomuto výrobku budete online všude tam, kde má společnost O2 dostupnou svojí síť mobilního internetu. Rychlost pro všechna O2 Mobilní internet připojení je download až 3,6 Mbit/s a upload až 1,5 Mbit/s.
Balíček je zaměřen na uživatele, kteří se připojují nepravidelně například na dovolené, chatě, chalupě, v autě, dopravních prostředcích nebo třeba v místech bez dostupnosti pevného internetového připojení. Umožňuje přístup k internetu bez nutnosti vázat se smlouvou a pravidelným paušálem. Pokud jezdíte například na chatu, nemusíte pravidelně platit měsíční paušál za připojení v místě celý rok, ale s úsporou používat toto připojení jen, když jste na místě.

Společně s AirLive bezdrátovým 3G routerem Air3G dostanete nyní praktický mobilní internet od společnosti O2. Jedná se o USB modem, předplacenou kartu a připojení k internetu až na 5 týdnů zdarma. Díky tomuto výrobku budete online všude tam, kde má společnost O2 dostupnou svojí síť mobilního internetu. Rychlost pro všechna O2 Mobilní internet připojení je download až 3,6 Mbit/s a upload až 1,5 Mbit/s.
Balíček je zaměřen na uživatele, kteří se připojují nepravidelně například na dovolené, chatě, chalupě, v autě, dopravních prostředcích nebo třeba v místech bez dostupnosti pevného internetového připojení. Umožňuje přístup k internetu bez nutnosti vázat se smlouvou a pravidelným paušálem. Pokud jezdíte například na chatu, nemusíte pravidelně platit měsíční paušál za připojení v místě celý rok, ale s úsporou používat toto připojení jen, když jste na místě.

V tomto bundle je navíc zcela ZDARMA adaptér do auta CAR-100DC.

AirLive Air3G router

1.12.2010

AirLive Air3G router je opravdu revoluční. Vysoce výkonné Single Stream 11N rádio poskytne pokrytí signálem v okruhu až 900 metrů. Navíc ke 3G připojení je přidána i možnost distribuce internetu z ADSL nebo kabelového modemu. Jedno nebo druhé připojení pak funguje jako záložní připojení pro případ výpadku. Zálohování připojení k internetu je plně automatické. Stačí jen zvolit primární a záložní připojení. Kromě různých operačních módů tento router umožňuje i funkci HotSpot, což vám umožní například prodat internetové připojení svým sousedům.
Článek o Air3G v časopisu Extra PC
Článek o Air3G v časopisu Computer
Více informací o routeru Air3G

Vítězem testu časopisu Computer kamera Airlive OD-325HD

29.9.2010 - Ing. Zdeněk Křižan

Tato kamera mezi ostatními působí trochu jako zjevení, a to jak svým kvalitním provedením, tak i obrazem a vlastnostmi. Jedná se totiž o kameru venkovní a nechce se věřit, že se s takto povedeným kouskem výrobci podařilo s cenou dostat pod hranici šesti tisíc korun. Původně venkovní určení této kamery se podepisuje nejen na jejích rozměrech, ale i na provedení: tělo je vyrobeno z opravdu masivního kusu kovu (kovová je také krycí stříška) a 24 vysoce výkonných infradiod i v naprosté tmě prosvítí bez problémů dvacet metrů prostoru. Megapixelový snímač s dobrou citlivostí nabídne velmi dobrý obraz za všech podmínek a dokáže jej nejen streamovat do počítačů nebo souborových serverů ve vnitřní síti, ale nabídne i přenos pro mobilní telefony...

Celý článek časopisu Computer ke stažení.

ChannelWorld Awards 2012

11.9.2010 - Ing. Zdeněk Křižan

Mezinárodní vydavatelství IDG a redakce projektu ChannelWorld vyhlašují pod záštitou výzkumné agentury IDC anketu ChannelWorld Awards 2012, která se v lokální verzi pořádá také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. V anketě mohou hlasovat čeští prodejci a dodavatelé ICT produktů a řešení, zástupci distributorů i výrobců, a to od 10. 9. 2012 do 31. 1. 2013. Spolupráci s distributory mohou zhodnotit ve dvou kategoriích také slovenští prodejci a dodavatelé ICT produktů a řešení. Formulář naleznete zde